Nastavení cookies

Na našem webu používáme cookies.

Některé z nich jsou k fungování stránek nezbytné, ale o těch ostatních můžete rozhodnout sami.

O mně
Erika Matějková

„Na fotkách mám rád to, že zachytí okamžik, který je navždy pryč, který se nedá zopakovat.“

Karl Lagerfeld

 

Když se mě někdo zeptá, jak jsem se dostala k focení, upřímně odpovím, že to tak asi mělo být... Aneb jak se z koníčka stane kůň.Fotografii jsem nestudovala, jsem samouk, ale již od dětství jsem ráda fotila na kinofilm, fotky jsme vyvolávaly po tmě s rodiči v kuchyni...Za maturitu jsem dostala svůj první malý kompaktík a zcela podlehla kouzlu digitální technologie. Dodnes si vzpomínám na slova svého tatínka, kdy mne chválil, že mám nejhezčí fotografie z dovolené :) Brzy mi malý kompakt nestačil a díky zaměstnání v cestovní kanceláři jsem si mohla našetřit na něco "většího". Pořídila jsem si digitální fotoaparát EVF a později, kdy přišla na svět první dcera i první zrcadlovku. K rozhodnutí zvolit si fotografii jako svoji profesi vedla ještě dlouhá cesta.

Narození druhé dcery a snaha o co nejhezčí fotografie, nespočet snímků (jak těch dobrých, tak i mnoho tzv. "košových"). Focení venku a v provizorním domácím prostředí, kde fotografie vznikaly doslova "na koleně", kdy jsem fotila děti svých kamarádek a kamarádky kamarádek... (mnohé z vás se za mnou stále vrací a jsem za to neskutečně vděčná). Svatby jsem do té jezdila jako druhý fotograf (přece jen jde o velkou zodpovědnost někomu nezkazit fotografie) a postupně sbírala zkušenosti i na tento typ focení. 

Počátkem roku 2010 jsem se odhodlala k velkému kroku, pořídila další "zrcadla" a šla jsem s kůži oficiálně na trh. Ještě v tu dobu jsem stále působila doma.  Také jsem se odhodlala vyrazit sama na svatbu a od té doby jsou sobotní svíčkové součástí mého života :-)

Focení se zkrátka stalo mojí náplní mého života a ovlivnilo i celou moji rodinu. Velké díky patří zejména mému muži za to, že mě v práci podporuje a pomáhá mi a mým holkám, které svou mámu neznají téměř jinak než s foťákem v ruce, nebo v sedě u počítače. I když upřímně jsem velice ráda za každou chvíli, kterou mohu věnovat jim.

V srpnu 2010 slovo dalo slovo a já své působení přesunula do malého fotoateliéru, který měl být v tu chvíli spíše na čas a provizorní :-) Od té doby jsem sice stále tam, ale v roce 2015 jsem stávající ateliér rozšířila ještě o druhou místnost a tím si otevřela nové možnosti. 

Postupem času sbírám nejen zkušenosti, ale ve snaze vymýšlet stále nové scény, pořizovat nové dekorace, aby moje fotografie měli stále něco nového, mám pocit, že ten pidi ateliér musí brzy prasknout :-) tedy je mi čím dál menší a menší a tak je mým snem se dostat do něčeho většího. Pevně věřím, že všechno má svůj čas a jednou si tento sen splním. 

Za těch mnoho let mám v rukách nespočet fotek, mnoho setkání s vámi v ateliéru, exteriéru, víc než stovku nafocených svateb, možnost stále se mazlit s novorozeňátky (když mi ty mé cácorky už odrostly), několik fotokurzů, ale hlavně i v srdci mnoho nových přátel a známých, které mi tato profese přinesla. Baví mě sledovat, jak se postupem času měníte, jaké prožíváte životní příběhy přes svatbu, očekávání miminka, zrození života, křtiny, první krůčky, slova a pokroky vašich dětí, první a další narozeniny či jiné události, které pro vás tolik znamenají a u kterých jsem měla příležitost být.

Moji největší odměnou je vaše spokojenost z pořízených fotografií. A jsem velice ráda za vaši zpětnou vazbu, kdy píšete děkovné maily a člověk si říká, že jeho práce má smysl. Zachytí totiž mnohdy neopakovatelné velice důležité okamžiky vašeho života, ke kterým se po letech budete vracet a hned si vybavíte, jaké to tehdy bylo. 

Jsem ráda, že se z koníčku stala i práce, která mě moc baví a naplňuje. 

Doufám, že Vás moje fotky osloví a budeme mít možnost se poznat osobně při focení Vás nebo Vašich nejbližších.

Erika Matějková.

Zarezervujte si termín

Pokud si chcete domluvit fotografování na konkrétní termín, můžete si ho u mě rezervovat. Pokud chcete mít jistotu, neodkládejte prosím rezervaci až na poslední chvíli!